CTS Electronic Components 752241103JPTR7
752241103JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752241103JPTR7
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 10K OHM 24DRT
Datasheet Download
752241103JPTR7.pdf
Availability of 752241103JPTR7
QUANTITY
752241103JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752241103JPTR7
Internal Part NumberEIS-752241103JPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752241103JPTR7
Related Links7522411, 752241103JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752241103JPTR7 Details Description
Related parts for 752241103JPTR7
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO263 datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC CODEC DUAL-CH PROG LP 48-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS HIGH 7PPM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.15V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf