CTS Electronic Components 752241222GP
752241222GP picture photo
Mfg. Part Number
752241222GP
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 2.2K OHM 24DRT
Datasheet Download
752241222GP.pdf
Availability of 752241222GP
QUANTITY
752241222GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752241222GP
Internal Part NumberEIS-752241222GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)