CTS Electronic Components 752241472GPTR13
752241472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752241472GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT
Datasheet Download
752241472GPTR13.pdf
Availability of 752241472GPTR13
QUANTITY
752241472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752241472GPTR13
Internal Part NumberEIS-752241472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752241472GPTR13
Related Links7522414, 752241472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752241472GPTR13 Details Description
Related parts for 752241472GPTR13
CAP FILM 0.012UF 5% 16VDC 1206 datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 275MA 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 220V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 169 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf