CTS Electronic Components 752241682GPTR7
752241682GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752241682GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 6.8K OHM 24DRT
Datasheet Download
752241682GPTR7.pdf
Availability of 752241682GPTR7
QUANTITY
752241682GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752241682GPTR7
Internal Part NumberEIS-752241682GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752241682GPTR7
Related Links7522416, 752241682GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752241682GPTR7 Details Description
Related parts for 752241682GPTR7
IC DETECTOR VOLTAGE DUAL SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 400CPR 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf