CTS Electronic Components 752243220GP
752243220GP picture photo
Mfg. Part Number
752243220GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 22 OHM 24DRT
Datasheet Download
752243220GP.pdf
Availability of 752243220GP
QUANTITY
752243220GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752243220GP
Internal Part NumberEIS-752243220GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752243220GP
Related Links75224, 752243220GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752243220GP Details Description
Related parts for 752243220GP
IC 8051 MCU 8K FLASH 28MLP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STR 30GOLD T/H datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 8W STER 20TSSOP datasheet.pdf
IC MAGNETIC FIELD SENSOR SOT195 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 500VAC 400VDC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 350V X7T 0805 datasheet.pdf
EXTRACTOR BNC 12-" BAGGED datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7 676BGA datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
1000UF 200V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf