FFF 75241-025LF
75241-025LF picture photo
Mfg. Part Number
75241-025LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN TERM 22-26AWG GOLD FLASH
Datasheet Download
75241-025LF.pdf
Availability of 75241-025LF
QUANTITY
75241-025LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75241-025LF
Internal Part NumberEIS-75241-025LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesMini-PV™, Basics+
PackagingBulk
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge22-26 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness39µin (1.00µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75241-025LF
Related Links75241, 75241-025LF Datasheet, FFF Distributor
75241-025LF Details Description
Related parts for 75241-025LF
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN BOX datasheet.pdf
FUSE 175A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
CABLE 6COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
SAFETY MAT 1100X250MM datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf