CTS Electronic Components 753083101GPTR13
753083101GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753083101GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SRT
Datasheet Download
753083101GPTR13.pdf
Availability of 753083101GPTR13
QUANTITY
753083101GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753083101GPTR13
Internal Part NumberEIS-753083101GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.245" L x 0.080" W (6.22mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753083101GPTR13
Related Links7530831, 753083101GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753083101GPTR13 Details Description
Related parts for 753083101GPTR13
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL 20QFN datasheet.pdf
JT 6C 6#22D SKT PLUG datasheet.pdf
16-Bit 500 kHz Sampling ADC IC datasheet.pdf