CTS Electronic Components 753091223GTR
753091223GTR picture photo
Mfg. Part Number
753091223GTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 9SRT
Datasheet Download
753091223GTR.pdf
Availability of 753091223GTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
753091223GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091223GTR
Internal Part NumberEIS-753091223GTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091223GTR
Related Links753091, 753091223GTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091223GTR Details Description
Related parts for 753091223GTR
CONN CAP 9POS MINI UNIV-MATE datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 4V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC CLOCK/DATA RECOVERY 20-QFN datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM8052A datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
INSIDE CORNER FITTING NON ADJUST datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf