CTS Electronic Components 753091472GTR
753091472GTR picture photo
Mfg. Part Number
753091472GTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 9SRT
Datasheet Download
753091472GTR.pdf
Availability of 753091472GTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
753091472GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091472GTR
Internal Part NumberEIS-753091472GTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091472GTR
Related Links753091, 753091472GTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091472GTR Details Description
Related parts for 753091472GTR
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC REG/CTRLR ACPI DUAL DDR 20QFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 140MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P RECP AN WC datasheet.pdf
IC TELEVISION CTLR 40DIP datasheet.pdf
+2.5 V to +5.5 V, 120 uA, 2-Wire Interface, Voltage Output 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf