CTS Electronic Components 753091473GPTR13
753091473GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753091473GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SRT
Datasheet Download
753091473GPTR13.pdf
Availability of 753091473GPTR13
QUANTITY
753091473GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091473GPTR13
Internal Part NumberEIS-753091473GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091473GPTR13
Related Links7530914, 753091473GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091473GPTR13 Details Description
Related parts for 753091473GPTR13
FIXED IND 800UH 1.75A 640 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC DUAL 15V 190MA 6W datasheet.pdf
SHELF FIXED 18X17.8X1.7" BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 8POS .100 DUAL datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 24"W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf