CTS Electronic Components 753125191APTR13
753125191APTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753125191APTR13
Brief Description
RES NTWRK 20 RES MULT OHM 12SRT
Datasheet Download
753125191APTR13.pdf
Availability of 753125191APTR13
QUANTITY
753125191APTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753125191APTR13
Internal Part NumberEIS-753125191APTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)330, 470
Tolerance±2%
Number of Resistors20
Number of Pins12
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753125191APTR13
Related Links7531251, 753125191APTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753125191APTR13 Details Description
Related parts for 753125191APTR13
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC RESONANT CONVERTR CTRLR 16DIP datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 3W3 HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf