CTS Electronic Components 753163102GP
753163102GP picture photo
Mfg. Part Number
753163102GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16DRT
Datasheet Download
753163102GP.pdf
Availability of 753163102GP
QUANTITY
753163102GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753163102GP
Internal Part NumberEIS-753163102GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.245" L x 0.080" W (6.22mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753163102GP
Related Links75316, 753163102GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753163102GP Details Description
Related parts for 753163102GP
EVAL MOD FOR TPA2000D2 datasheet.pdf
MARKER TIE WRAP MIN GRAY 3.9" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.5A SYNC 6SON datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
MICRO 31 F 18" JACKS A174 datasheet.pdf