CTS Electronic Components 753181221GPTR13
753181221GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753181221GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 220 OHM 18DRT
Datasheet Download
753181221GPTR13.pdf
Availability of 753181221GPTR13
QUANTITY
753181221GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753181221GPTR13
Internal Part NumberEIS-753181221GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753181221GPTR13
Related Links7531812, 753181221GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753181221GPTR13 Details Description
Related parts for 753181221GPTR13
RES 2.2K OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
INS. TOOL ADAP. ASSY 2 ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 35A 700V FAST datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 350V 100MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.8K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7NS 44VQFP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf