CTS Electronic Components 753181472GPTR13
753181472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753181472GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 4.7K OHM 18DRT
Datasheet Download
753181472GPTR13.pdf
Availability of 753181472GPTR13
QUANTITY
753181472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753181472GPTR13
Internal Part NumberEIS-753181472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753181472GPTR13
Related Links7531814, 753181472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753181472GPTR13 Details Description
Related parts for 753181472GPTR13
CASE PLASTIC ORG 10.79"LX9.76"W datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 55.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M20 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf