CTS Electronic Components 753243101GP
753243101GP picture photo
Mfg. Part Number
753243101GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 100 OHM 24DRT
Datasheet Download
753243101GP.pdf
Availability of 753243101GP
QUANTITY
753243101GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753243101GP
Internal Part NumberEIS-753243101GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information753 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753243101GP
Related Links75324, 753243101GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753243101GP Details Description
Related parts for 753243101GP
TIE PAN TY PSHMT HS NYL BLK 6.8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RF EVAL FOR RF3933 PA datasheet.pdf
POWER SUPPLY INSULATED 15V datasheet.pdf
EMULATOR JTAG SPI515 LV DSP datasheet.pdf
RES SMD 55.9K OHM 0.4W 3017 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf