CTS Electronic Components 753243201GPTR13
753243201GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753243201GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 200 OHM 24DRT
Datasheet Download
753243201GPTR13.pdf
Availability of 753243201GPTR13
QUANTITY
753243201GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753243201GPTR13
Internal Part NumberEIS-753243201GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753243201GPTR13
Related Links7532432, 753243201GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753243201GPTR13 Details Description
Related parts for 753243201GPTR13
CONN RCPT 5POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 390 OHM 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.5A SOT89 datasheet.pdf
RES 157.31 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB24 M40 datasheet.pdf
LED 5MM YLW DIFF RA BK HOUSING datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf