Vishay/Sprague 757D277H035CG4C
757D277H035CG4C picture photo
Mfg. Part Number
757D277H035CG4C
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
270UF 35V 10.5X23 105C RAD
Datasheet Download
757D277H035CG4C.pdf
Availability of 757D277H035CG4C
QUANTITY
757D277H035CG4C Order Process
Ship out your order
Specifications of 757D277H035CG4C
Internal Part NumberEIS-757D277H035CG4C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package287
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)757D277H035CG4C
Related Links757D277, 757D277H035CG4C Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
757D277H035CG4C Details Description
Related parts for 757D277H035CG4C
IC REG LDO 5V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 16 POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 13.4A TO-3P datasheet.pdf
IC CLOCK CHIP LOW POWER 64-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 4.7A 67 MOHM TH datasheet.pdf
POWER MODULE DC/DC 8TH BRICK 1.5 datasheet.pdf
RELAY AC CUR SENS 120VAC CHAS MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
TURRET 20X60X23 LIGHT GRAY datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 55.3VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT SKT datasheet.pdf