Vishay/Sprague 757D278M016EK3D
757D278M016EK3D picture photo
Mfg. Part Number
757D278M016EK3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2700UF 16V 16.5X28 105C RAD
Datasheet Download
757D278M016EK3D.pdf
Availability of 757D278M016EK3D
QUANTITY
757D278M016EK3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 757D278M016EK3D
Internal Part NumberEIS-757D278M016EK3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package205
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)757D278M016EK3D
Related Links757D278, 757D278M016EK3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
757D278M016EK3D Details Description
Related parts for 757D278M016EK3D
FERRITE ARRAY 200MA 1000 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf