FFF 75844-194-20LF
75844-194-20LF picture photo
Mfg. Part Number
75844-194-20LF
Brief Description
BERGSTIK STRAIGHT
Datasheet Download
75844-194-20LF.pdf
Availability of 75844-194-20LF
QUANTITY
75844-194-20LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75844-194-20LF
Internal Part NumberEIS-75844-194-20LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.188" (4.79mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75844-194-20LF
Related Links75844-1, 75844-194-20LF Datasheet, FFF Distributor
75844-194-20LF Details Description
Related parts for 75844-194-20LF
IC DRIVER HALF BRIDGE 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT GOLD GRAY datasheet.pdf
Z-PACK F.CODING KEY datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 388FPBGA datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 77W D2PAK datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf