FFF 75844-305-14LF
75844-305-14LF picture photo
Mfg. Part Number
75844-305-14LF
Datasheet Download
75844-305-14LF.pdf
Availability of 75844-305-14LF
QUANTITY
75844-305-14LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75844-305-14LF
Internal Part NumberEIS-75844-305-14LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.225" (5.72mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness150µin (3.81µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75844-305-14LF
Related Links75844-3, 75844-305-14LF Datasheet, FFF Distributor
75844-305-14LF Details Description
Related parts for 75844-305-14LF
MEMORY CARD FLASH 5GB datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/OUT FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064POS FS-4,5C1-2 datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CABLE PLATE 2" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf