FFF 75844-802-50LF
75844-802-50LF picture photo
Mfg. Part Number
75844-802-50LF
Datasheet Download
75844-802-50LF.pdf
Availability of 75844-802-50LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
75844-802-50LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75844-802-50LF
Internal Part NumberEIS-75844-802-50LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75844-802-50LF
Related Links75844-8, 75844-802-50LF Datasheet, FFF Distributor
75844-802-50LF Details Description
Related parts for 75844-802-50LF
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-3 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 18POS .050" SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG RED 500' datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 60W datasheet.pdf