CTS Electronic Components 766141124GP
766141124GP picture photo
Mfg. Part Number
766141124GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 120K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141124GP.pdf
Availability of 766141124GP
QUANTITY
766141124GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141124GP
Internal Part NumberEIS-766141124GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141124GP
Related Links76614, 766141124GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141124GP Details Description
Related parts for 766141124GP
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 3/4" datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING 18POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM3410 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf