CTS Electronic Components 766141184GP
766141184GP picture photo
Mfg. Part Number
766141184GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 180K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141184GP.pdf
Availability of 766141184GP
QUANTITY
766141184GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141184GP
Internal Part NumberEIS-766141184GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141184GP
Related Links76614, 766141184GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141184GP Details Description
Related parts for 766141184GP
IC REG LDO 2.5V 1A DPAK datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS TIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 75MHZ PL CONN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf