CTS Electronic Components 766141270GP
766141270GP picture photo
Mfg. Part Number
766141270GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 27 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141270GP.pdf
Availability of 766141270GP
QUANTITY
766141270GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141270GP
Internal Part NumberEIS-766141270GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)27
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141270GP
Related Links76614, 766141270GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141270GP Details Description
Related parts for 766141270GP
INTERFACE MOD PLUG 37POS D-SUB datasheet.pdf
HANDLE 3"MOUNT/1.64"HIGH BLK/CLR datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 348K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G540 / 5K / F2 1% datasheet.pdf
MCPC/LOWPCI-GIGA-MEDIALINX, TX/L datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 90MA 40 OHM SMD datasheet.pdf