CTS Electronic Components 766141331GP
766141331GP picture photo
Mfg. Part Number
766141331GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 330 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141331GP.pdf
Availability of 766141331GP
QUANTITY
766141331GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141331GP
Internal Part NumberEIS-766141331GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141331GP
Related Links76614, 766141331GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141331GP Details Description
Related parts for 766141331GP
TERM BLOCK HDR 15POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
BACKPLANE CS1 CPU 3 SLOTS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16-PQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf