CTS Electronic Components 766141394GPTR13
766141394GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141394GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 390K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141394GPTR13.pdf
Availability of 766141394GPTR13
QUANTITY
766141394GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141394GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141394GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141394GPTR13
Related Links7661413, 766141394GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141394GPTR13 Details Description
Related parts for 766141394GPTR13
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 0.2" 30 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf