CTS Electronic Components 766141682GPTR7
766141682GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766141682GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141682GPTR7.pdf
Availability of 766141682GPTR7
QUANTITY
766141682GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141682GPTR7
Internal Part NumberEIS-766141682GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141682GPTR7
Related Links7661416, 766141682GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141682GPTR7 Details Description
Related parts for 766141682GPTR7
JUMPER-H1503TR/A2015Y/H1503TR 3" datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS SNGL TIN datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
ENCODER OPT 24POS PB PC MNT datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" .50MM 6 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf