CTS Electronic Components 766141821GPTR13
766141821GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141821GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 820 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141821GPTR13.pdf
Availability of 766141821GPTR13
QUANTITY
766141821GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141821GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141821GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141821GPTR13
Related Links7661418, 766141821GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141821GPTR13 Details Description
Related parts for 766141821GPTR13
CABLE CLAMP BLK RMS-49 1 3/8"DIA datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC SMC datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf