CTS Electronic Components 766141821GPTR7
766141821GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766141821GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 820 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141821GPTR7.pdf
Availability of 766141821GPTR7
QUANTITY
766141821GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141821GPTR7
Internal Part NumberEIS-766141821GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141821GPTR7
Related Links7661418, 766141821GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141821GPTR7 Details Description
Related parts for 766141821GPTR7
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32 SKT datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 10CFP datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR VGA 17-CSP3 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf