CTS Electronic Components 766141824GPTR7
766141824GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766141824GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 820K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141824GPTR7.pdf
Availability of 766141824GPTR7
QUANTITY
766141824GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141824GPTR7
Internal Part NumberEIS-766141824GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141824GPTR7
Related Links7661418, 766141824GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141824GPTR7 Details Description
Related parts for 766141824GPTR7
IC VOLTAGE DETECTOR 3.3V TO-92 datasheet.pdf
LINKING CABLE 4WAY-8WAY MALE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SLA 23/180B 3.2SN OG datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf