CTS Electronic Components 766143104GPTR7
766143104GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766143104GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143104GPTR7.pdf
Availability of 766143104GPTR7
QUANTITY
766143104GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143104GPTR7
Internal Part NumberEIS-766143104GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143104GPTR7
Related Links7661431, 766143104GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143104GPTR7 Details Description
Related parts for 766143104GPTR7
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
IC TXRX RS484 HALF DUPLEX 8NSOIC datasheet.pdf
POT 20 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 7.5A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 SKT PLUG datasheet.pdf
100UF 16V 6.3X11 85C RAD datasheet.pdf