CTS Electronic Components 766143121GPTR13
766143121GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766143121GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143121GPTR13.pdf
Availability of 766143121GPTR13
QUANTITY
766143121GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143121GPTR13
Internal Part NumberEIS-766143121GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143121GPTR13
Related Links7661431, 766143121GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143121GPTR13 Details Description
Related parts for 766143121GPTR13
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOP datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
18 AWG 7/26 BC PVC datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 530MA 180 MOHM datasheet.pdf
KIT EVAL BD9876AEFJ BUCK REG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR 19C 19#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
25 MTE VERT SMT HDR FULL LF-PB datasheet.pdf
6800UF 50V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf