CTS Electronic Components 766143153GPTR13
766143153GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766143153GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143153GPTR13.pdf
Availability of 766143153GPTR13
QUANTITY
766143153GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143153GPTR13
Internal Part NumberEIS-766143153GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143153GPTR13
Related Links7661431, 766143153GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143153GPTR13 Details Description
Related parts for 766143153GPTR13
IC DECODER/DEMUX DUAL 1-4 16SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH OVP HIGH SIDE SC74-6 datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 2200A DO200AB datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 50POS STR GOLD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 200 OHM 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf