CTS Electronic Components 766143201GPTR13
766143201GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766143201GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 200 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143201GPTR13.pdf
Availability of 766143201GPTR13
QUANTITY
766143201GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143201GPTR13
Internal Part NumberEIS-766143201GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143201GPTR13
Related Links7661432, 766143201GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143201GPTR13 Details Description
Related parts for 766143201GPTR13
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMCJ datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 12W datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf