CTS Electronic Components 766143203GP
766143203GP picture photo
Mfg. Part Number
766143203GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143203GP.pdf
Availability of 766143203GP
QUANTITY
766143203GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143203GP
Internal Part NumberEIS-766143203GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143203GP
Related Links76614, 766143203GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143203GP Details Description
Related parts for 766143203GP
FIXED IND 6.2NH 700MA 90 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AMU37B/AE37G/AFU37B datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM TWI 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN MCH SS SFJ datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TB SOCKET datasheet.pdf
3 POS RECEPTACLE HOUSING datasheet.pdf