CTS Electronic Components 766143223GPTR7
766143223GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766143223GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143223GPTR7.pdf
Availability of 766143223GPTR7
QUANTITY
766143223GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143223GPTR7
Internal Part NumberEIS-766143223GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143223GPTR7
Related Links7661432, 766143223GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143223GPTR7 Details Description
Related parts for 766143223GPTR7
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 20POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
COATING REMOVAL DISC 5"XNH S XCS datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.8A SMD datasheet.pdf