CTS Electronic Components 766143274GPTR13
766143274GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766143274GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143274GPTR13.pdf
Availability of 766143274GPTR13
QUANTITY
766143274GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143274GPTR13
Internal Part NumberEIS-766143274GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143274GPTR13
Related Links7661432, 766143274GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143274GPTR13 Details Description
Related parts for 766143274GPTR13
RELAY SSR 120VAC 12A TRIAC 4-SIP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.32A 70 MOHM SMD datasheet.pdf