CTS Electronic Components 766143680GP
766143680GP picture photo
Mfg. Part Number
766143680GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 68 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143680GP.pdf
Availability of 766143680GP
QUANTITY
766143680GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143680GP
Internal Part NumberEIS-766143680GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143680GP
Related Links76614, 766143680GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143680GP Details Description
Related parts for 766143680GP
CONN SPRING CONT 46 POS .276 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.9A 18 MOHM TH datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 11.43X381MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V SOT883 datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 164POS 1MM datasheet.pdf