CTS Electronic Components 766143682GPTR13
766143682GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766143682GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143682GPTR13.pdf
Availability of 766143682GPTR13
QUANTITY
766143682GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143682GPTR13
Internal Part NumberEIS-766143682GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143682GPTR13
Related Links7661436, 766143682GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143682GPTR13 Details Description
Related parts for 766143682GPTR13
CABLE FLAT FLEX 6 COND .050" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS .050" SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf