CTS Electronic Components 766161101GPTR7
766161101GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766161101GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161101GPTR7.pdf
Availability of 766161101GPTR7
QUANTITY
766161101GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161101GPTR7
Internal Part NumberEIS-766161101GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161101GPTR7
Related Links7661611, 766161101GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161101GPTR7 Details Description
Related parts for 766161101GPTR7
CONN EDGECARD 60POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 260 I/O 572FBGA datasheet.pdf
C/A 50/125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
LOCAL BUS 8 DIGITAL INPUTS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 420MA 450 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf