CTS Electronic Components 766161201GPTR7
766161201GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766161201GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 200 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161201GPTR7.pdf
Availability of 766161201GPTR7
QUANTITY
766161201GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161201GPTR7
Internal Part NumberEIS-766161201GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161201GPTR7
Related Links7661612, 766161201GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161201GPTR7 Details Description
Related parts for 766161201GPTR7
CAP POLYMER 560UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
CAP CER 33UF 16V X7R SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 4750K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
26500 15C 15#20 S TH RECP LC datasheet.pdf
200UF 6V 9.5X20.5 105C AXI datasheet.pdf