CTS Electronic Components 766161221GPTR7
766161221GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766161221GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161221GPTR7.pdf
Availability of 766161221GPTR7
QUANTITY
766161221GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161221GPTR7
Internal Part NumberEIS-766161221GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161221GPTR7
Related Links7661612, 766161221GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161221GPTR7 Details Description
Related parts for 766161221GPTR7
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 15POS .156 GREEN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC DDR 1GB 166MHZ 90BGA datasheet.pdf