CTS Electronic Components 766161563GPTR13
766161563GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766161563GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 56K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161563GPTR13.pdf
Availability of 766161563GPTR13
QUANTITY
766161563GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161563GPTR13
Internal Part NumberEIS-766161563GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161563GPTR13
Related Links7661615, 766161563GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161563GPTR13 Details Description
Related parts for 766161563GPTR13
CONN TERMINATE COVER 30POS .050 datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CERM FILTER 455 KHZ datasheet.pdf
NAIL CLIP .433'' datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CT P/HDR ASSY V 13P W/KINK BLU datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PCB datasheet.pdf
37POS TOP ENTRY BLACK datasheet.pdf