CTS Electronic Components 766161681GPTR13
766161681GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766161681GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161681GPTR13.pdf
Availability of 766161681GPTR13
QUANTITY
766161681GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161681GPTR13
Internal Part NumberEIS-766161681GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161681GPTR13
Related Links7661616, 766161681GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161681GPTR13 Details Description
Related parts for 766161681GPTR13
IC OPAMP CFA 650MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC LINE DRVR DUAL ADSL 28-HTSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA, 400mA Backlight 16-QFN-EP (3x3) datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD datasheet.pdf
LABEL 2X3" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AC datasheet.pdf