CTS Electronic Components 766161683GPTR13
766161683GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766161683GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 68K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161683GPTR13.pdf
Availability of 766161683GPTR13
QUANTITY
766161683GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161683GPTR13
Internal Part NumberEIS-766161683GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161683GPTR13
Related Links7661616, 766161683GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161683GPTR13 Details Description
Related parts for 766161683GPTR13
CONN RECEPT PIN .699" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8DSBGA datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM SPDT 10A QC datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf