CTS Electronic Components 766161824GPTR7
766161824GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766161824GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161824GPTR7.pdf
Availability of 766161824GPTR7
QUANTITY
766161824GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161824GPTR7
Internal Part NumberEIS-766161824GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161824GPTR7
Related Links7661618, 766161824GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161824GPTR7 Details Description
Related parts for 766161824GPTR7
CONN RCPT .100" 40POS DL 30GOLD datasheet.pdf
IC USB TRANSCEIVER 16-MLF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 71.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf