CTS Electronic Components 766163103GPTR7
766163103GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163103GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163103GPTR7.pdf
Availability of 766163103GPTR7
QUANTITY
766163103GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163103GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163103GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163103GPTR7
Related Links7661631, 766163103GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163103GPTR7 Details Description
Related parts for 766163103GPTR7
IC CONVERTER A/D 8BIT 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1600V 76A ECO-PAC2 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 12POS ORG datasheet.pdf