CTS Electronic Components 766163104GPTR13
766163104GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766163104GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163104GPTR13.pdf
Availability of 766163104GPTR13
QUANTITY
766163104GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163104GPTR13
Internal Part NumberEIS-766163104GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163104GPTR13
Related Links7661631, 766163104GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163104GPTR13 Details Description
Related parts for 766163104GPTR13
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DRIVER 3-PHASE BRIDGE 28-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 19.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
FILT DSUB 25POS M-F ADPTR datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf