CTS Electronic Components 766163124GPTR7
766163124GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163124GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 120K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163124GPTR7.pdf
Availability of 766163124GPTR7
QUANTITY
766163124GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163124GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163124GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163124GPTR7
Related Links7661631, 766163124GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163124GPTR7 Details Description
Related parts for 766163124GPTR7
EVALUATION MODULE FOR TLC3578 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
PLUGINSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 150 UH 25% datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
103 dB, 192 kHz 8-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf