CTS Electronic Components 766163150GP
766163150GP picture photo
Mfg. Part Number
766163150GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163150GP.pdf
Availability of 766163150GP
QUANTITY
766163150GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163150GP
Internal Part NumberEIS-766163150GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package833
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163150GP
Related Links76616, 766163150GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163150GP Details Description
Related parts for 766163150GP
FIXED IND 68UH 700MA 700 MOHM datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT PRECISE 36SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
LED OSTAR HEX 6CHIP WM WHT 3000K datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 277VAC 100A datasheet.pdf
BULB SOCKET EARTH TERM 18-20AWG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RF BALUN 1:2 EIA 900 MHZ 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf